banner seokod.pl

Podolog Lublin

Dodano: 5 lat 11 miesięcy temu
Grzybica paznokci jest dzisiaj jednym z w większości wypadków ocenianych powikłań z stopami, które leczy się u podologów lub dermatologów. Jej rozkwit rozpoczyna się w łożysku paznokcia skąd rozprzestrzenia się wywołując grubienie, degradację oraz zmianę odcieniu (płyta staje się mniej przezroczysta) a nawet odseparowanie. Z tego powodu staje się łamliwy i odłącza się od skóry. Drugi poziom to grzybica white superficial onychomycosis WSO. Cechuje się tym że formuje się w postaci białych plamek, które z czasem powlekają się kredowym proszkiem. W tej postaci paznokieć nie ulega odkształceniu i nie separuje się od łożyska. Normalnie 1-3% społeczeństwa boryka się z tą dolegliwością za to częstość jej pojawiania rozszerza się do 12% u obywateli w wieku ponad 40 lat. W przeszłości sądzono że jest ona jedynie problemem drobnym, co prowadziło do fałszywego spostrzeżenia że nie powinno się jej kurować. Niemniej jednak doświadczenie dowiodło że u 60% osób z tą udręką dochodzi do trudności psycho-społecznych. Osoby te mają problem z tym że nie mogą wędrować na basen, nosić sandałów, używać z darmowych pryszniców, itp. nie napominając o dziewczynach które mogą posiadać z tego źródła tak ogromne dolegliwości że nie zsuną skarpetek przed panem. Dużo osób na dodatek cierpi na bóle stóp z tego powodu.
Niejednokrotnie źródłem zakażeń grzybicą paznokci jest też użycie nie wysterylizowanych narzędzi w trakcie manicure i pedicure, tym samym powinno się zawsze zwracać uwagę czy gabinet jest wyposażony w autoklaw i czy przybory przed zabiegiem znajdują się w specjalnych pojemnikach co świadczy o tym że zostały właściwie wysterylizowane.
Zapraszamy do naszego gabinet podologicznego w Lublinie aby podolog zajął się twoja stopą. Wszystkie choroby leczą u nas specjaliści z zakresu podologii, jak pękające piety, pedicure leczniczy czy wrastające paznokcie.

Podobne wpisy

Komentarze